Inwazja mocy podczas Mistrzostw Polski FMX – Skillz Up Cup - wrażenia

wtorek, 05 lipiec 2011 09:19 Opublikowano w Wiadomości

Oglaza Bartek

Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie, które odbyły się 26 czerwca w Zielonej Górze wyłoniły pierwszego w historii zdobywcę tytułu. Został nim Bartek Ogłaza, któremu na podium towarzyszyli Artur Puzio i Darek Kłopot. Zawodnicy walczyli również o kolejne punkty Pucharu Polski Skillz Up Cup, zwycięstwo w konkursie Inter Motors Best Whip oraz otoMoto Best Trick. Pomimo pochmurnej pogody i niezbyt wysokiej temperatury na Wrocławskiej 69 było w niedzielę gorąco.

 

O wrażenia zapytaliśmy zarówno riderów startujących w Mistrzostwach, biorących udział w pokazach, jak i zaproszonych gości.


Bartek Ogłaza (świeżo upieczony Mistrz Polski FMX) – to był dla mnie kolejny udany weekend zakończony sukcesem - drugim zwycięstwem w Pucharze Polski oraz pierwszym historycznym zwycięstwem w Mistrzostwach Polski w FMX. Jestem zadowolony, że zachowałem zimną krew i jest podium. Po piętach deptał mi młodziutki Artur Puzio, który uplasował się zupełnie zasłużenie na drugiej pozycji. Wielkie podziękowania dla kibiców, którzy przybyli podziwiać nasze podniebne ewolucje. Myślę, że ci którzy zjawili się w niedzielę na stadionie Falubazu nie żałują. Było na co popatrzeć, ponieważ oprócz FMX, były pokazy w wykonaniu zawodników na motocyklach żużlowych, gokartach, quadzie czy z udziałem samochodu rajdowego. Jak można było oczekiwać, nie zabrakło też salta w tył czyli Backflipa, które kręcili Darek Kłopot i Piotr „Działo” Potaczało. Pogoda dopisała, wszyscy jesteśmy cali i szykujemy się do następnych zawodów. Podziękowania dla organizatorów i moich sponsorów. Pozdrawiam kibiców FMX i do zobaczenia w Czestochowie.

Artur Puzio (2 miejsce w Mistrzostwach Polski FMX Skillz Up, 1 miejsce Inter Motors Best Whip) - to były ciekawe zawody, szczególnie jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski, gdzie główną nagrodą była dzika karta na Mistrzostwa Świata Night of the Jumps. Widoczna była duża motywacja zawodników. Jeśli chodzi o mnie, to na tą edycję jechałem praktycznie po jednym dniu treningu i chciałem postawić wszystko na jedną kartę. Planowałem wykonać w podwójnie punktowanym skoku dość techniczną, wysoko punktowaną ewolucje. Niestety w przejeździe finałowym nie udało mi się wylądować tej kombinacji, natomiast Bartek świetnie pojechał, bezbłędnie wykonując wszystkie tricki. Myślę, że dzika karta należała mu się w 100%. Bardzo cieszy mnie również 3 miejsce Darka Kłopota i powrót team’owego kolegi Michała Daciuka. Myślę, że taka kolejność na podium zmotywuje zarówno mnie, jak i resztę zawodników do jeszcze bardziej intensywnego treningu. 

Andi Mancin (kierowca rajdowy, Wicemistrz Rally America) - To już druga moja wizyta na torze żużlowym w Zielonej Górze, ale po raz pierwszy miałem okazję wziąć udział w takiej imprezie. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie gościnność z jaką przyjęto mnie i naszą całą ekipę Project176. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą imprezę, a połączenie tych wszystkich dyscyplin stworzyło wyjątkową mieszankę. Impreza bardzo dobrze wpisała się w realizowany przez nas Project176. Jeszcze nigdy nie miałem okazji zmierzyć się w takim wyścigu, ale bardzo mi się podobało. Dziękuję organizatorom za zaproszenie, a wszystkim za wspaniałą atmosferę. Jeśli tylko będę miał szansę, to z przyjemnością tutaj wrócę.

Łukasz Pacud (zawodnik Quad Freestyle) – Zawody pod względem organizacyjnym na pewno były udane. To były pierwsze Mistrzostwa Polski, ale myślę, że nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Imprezie towarzyszyły liczne dodatkowe atrakcje i publiczność miała możliwość z bliska poznać zawodników. Ja osobiście jeszcze nie mogłem wystąpić w swoim pokazie z powodu niedoleczonej kontuzji, ale zrobiłem parę okrążeń po zielonogórskim torze żużlowym wraz z Andim Mancinem. Uważam, że organizacja oficjalnych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w naszym kraju to krok milowy w rozwoju Freestyle’u w Polsce.

Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Gora, ścigał się z Andim Mancinem) – Uważam, że Skillz Up w Zielonej Górze był bardzo dobrze zorganizowany. Sam wyścig z samochodem rajdowym był dla mnie bardzo ważnym doświadczeniem (jako początkującego żużlowca), który dostarczył mi wielu wrażeń. Frekwencja dopisała, a publiczność przybyła na stadion żużlowy rewelacyjnie dopingowała wszystkich uczestników zarówno zawodów jak i pokazu.

– Podniebne ewolucje obserwowane „na żywo” są niezwykle efektowne – wysokość na jakiej wykonywane były tricki oraz długość skoków zapierały dech w piersiach – opisuje swoje wrażenia z zawodów reprezentacja serwisu otoMoto.pl – sponsor Skillz Up Cup – Po kwalifikacjach, w których czołówka zawodników prezentowała bardzo wyrównany poziom, z niecierpliwością czekaliśmy na finał zawodów. Wcześniej jednak poziom adrenaliny wśród widzów podniosły zmagania zawodników w konkursach, w tym Inter Motors Best Whip, który wygrał Artur Puzio oraz otoMoto Best Trick, w którym najlepszy okazał się Michał Daciuk. Już czekamy na kolejną rundę Pucharu w Częstochowie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Zielonej Góry w galerii na facebook’u TUTAJ lub jeśli nie macie konta na facebook'u TUTAJ

Zapraszamy także na relację z pierwszej rundy Skillz Up Cup w Kwidzynie, którą będzie można oglądać w lipcu na Extreme Sports Channel w programie Shakalaka.


02.07

13.00 Shakalaka - Skillz Up Kwidzyn
23.50 Shakalaka - Skillz Up Kwidzyn

06.07

23.35 Shakalaka - Skillz Up Kwidzyn

10.07

13.00 Shakalaka - Skillz Up Kwidzyn
21.00 Shakalaka - Skillz Up Kwidzyn

31.07

13.00 Shakalaka - Skillz Up Kwidzyn
21.00 Shakalaka - Skillz Up Kwidzyn

Trzecia runda Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup odbędzie się już 23 lipca w Keltro Energy Freestyle Parku w Częstochowie. Więcej informacji o cyklu i o zawodnikach można znaleźć na stronie www.skillzup.pl i na profilu www.facebook.pl/skillzupcup

 

Oglaza i Puzio