Śmiertelny wypadek motocyklowy w Grodźcu

niedziela, 27 maj 2012 11:51 Opublikowano w Wiadomości

śmiertelny wypadek motocyklowy w Grodźcu

W sobotę 26.05.2012, po godzinie 19:00 w miejscowości Grodziec (woj. opolskie) doszło do zdarzenia z udziałem dwóch motocykli. Tragiczny wypadek miał miejsce w samym centrum miejscowości Grodziec na drodze krajowej nr 46. 55 letni kierujący motocyklem marki Suzuki wykonując prawidłowo manewr skrętu w lewo zjechał do środka jezdni zostając uderzonym przez jadącym za nim motocyklem marki Honda kierowanym przez 29 letniego mężczyznę – informuje Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

 

 

W wyniku wypadku obu motocykli, pasażer hondy poniósł śmierć na miejscu.

Kierującemu hondą oraz kierującemu suzuki zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy medycznej, po czym odwiozły poszkodowanych do szpitala rannych motocyklistów.

Motocykl marki honda spłonął w odległości około 100 metrów od miejsca zdarzenia. Elementy oraz części motocykli leżały porozrzucane w promieniu kilkunastu metrów.

Droga krajowa nr 46 została całkowicie zamknięta, ale wyznaczono objazdy i nie ma utrudnień w ruchu. Przyczyny wypadku bada policja i prokuratura.

Pamiętajmy że motocykl jest bardzo łatwo rozpędzić , ale trudniej wyhamować , w terenach zabudowanych warto jest puścić ręke z manetki gazu i przewidywać ruchy i reakcję innych kierujących.

 

 

 

śmiertelny wypadek motocyklowy w Grodźcu

 

 

śmiertelny wypadek motocyklowy w Grodźcu

 

 

śmiertelny wypadek motocyklowy w Grodźcu

 

 

Źródło i Foto: www.360opole.pl

Link do artykułu: http://www.360opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2573&Itemid=130