Tragiczny wypadek motocyklisty w Skibinie

poniedziałek, 10 marzec 2014 19:42 Opublikowano w Wypadki Motocyklowe

wypadek motocyklisty w SkibinieDo tragicznego wypadku doszło wczoraj (08.03) po południu w Skibinie na drodze krajowej nr 62. W zderzeniu osobowej lancii z motocyklem yamaha śmierć poniósł 43-letni motocyklista. Sprawę wyjaśniają radziejowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16 w Skibinie na drodze krajowej nr 62. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący lancią lybra, 26-letni mieszkaniec powiatu węgorzewskiego, jechał w kierunku Radziejowa.

 

Rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego. Gdy zauważył, że z przeciwnego kierunku nadjeżdża motocykl, rozpoczął hamowanie. Nie zapanował nad samochodem, auto stanęło bokiem, w który uderzył motocykl. 43-letni motocyklista(mieszkaniec powiatu radziejowskiego) zginął na miejscu. Motocykl spłonął. Pasażer lancii(22l) z poparzeniami ciała trafił do radziejowskiego szpitala. Na obserwację szpitalną przewieziono także 18-letnią pasażerkę auta.

Jak ustalili policjanci, kierujący autem 26-latek był trzeźwy. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Mundurowi wyznaczyli objazdy.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku ustalają policjanci z Radziejowa pod nadzorem prokuratora.

 

źródło: http://www.radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl