Tarcze hamulcowe Galfer Wave (Test)

czwartek, 05 grudzień 2013 18:58 Opublikowano w Eksploatacja

galfer wave testHiszpańska firma Galfer działa na rynku motoryzacyjnym już od ponad 60 lat. Zaczynała jako producent okładzin hamulcowych do samochodów i motocykli, by z czasem wzbogacić swoja ofertę również o przewody w stalowym oplocie i tarcze hamulcowe. Obecnie na rynku akcesoriów motocyklowych utożsamiana jest głownie z falowanymi tarczami hamulcowymi typu „wave”. Galfer chlubi się posiadaniem europejskiego i amerykańskiego patentu na taki rodzaj tarczy, co z dumą wybija na swoim produkcie, nie zmienia to jednak faktu, że na rynku operuje co najmniej kilku naśladowców.

Metzeler Roadtec Z8 Interact - Test opon motocyklowych.

środa, 30 październik 2013 19:21 Opublikowano w Eksploatacja

metzeler roadtec z8 interact - test opon motocyklowychNa oponach motocyklowych Metzeler Roadtec Z8 Interact przejechaliśmy już ponad 3000 kilometrów. Testujemy je na motocyklu Honda Hornet 600. Trzymają bardzo dobrze w głębokich złożeniach i są stabilne przy wyższych prędkościach. Szybko się nagrzewają i bardzo dobrze kleją drogi na suchej jezdni. Na mokrym asfalcie mają rewelacyjną przyczepność i dają poczucie bezpieczeństwa.

Metzeler Racetec K1 - Test opon na torze

czwartek, 10 październik 2013 17:37 Opublikowano w Eksploatacja

metzeler racetec k1 testOpona: Metzeler Racetec K1 (miękka mieszanka) po jednaj sesji kwalifikacyjnej i wyścigu na Torze Poznań w klasie Rookie 600. Temperatura powietrza: około 20 stopni C, wietrznie. Temperatura nawierzchni: nieznana, prawdopodobnie nie wiele wyższa od temperatury powietrza. Ciśnienie na gorąco: przód 2,2 bar, tył 1,8 bar.