Metzeler Roadtec Z8 Interact - Test opon motocyklowych.

środa, 30 październik 2013 19:21 Opublikowano w Eksploatacja

metzeler roadtec z8 interact - test opon motocyklowychNa oponach motocyklowych Metzeler Roadtec Z8 Interact przejechaliśmy już ponad 3000 kilometrów. Testujemy je na motocyklu Honda Hornet 600. Trzymają bardzo dobrze w głębokich złożeniach i są stabilne przy wyższych prędkościach. Szybko się nagrzewają i bardzo dobrze kleją drogi na suchej jezdni. Na mokrym asfalcie mają rewelacyjną przyczepność i dają poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Są to opony sportowo-turystyczne, które świetnie sprawdzają się w turystycznej jeździe, jak i sportowej. Bezproblemu możemy na nich poszaleć po winklach i poszorować kolanem. Plusem opon Roadtec Z8 Interact jest ich żywotność, starczają na 2 razy dłużej niż typowo sportowe opony, a trzymają się asfaltu podobnie jak one.

 

metzeler roadtec z8 interact - test opon motocyklowych

 

Według testu przeprowadzonego przez niemiecki magazyn Motorrad, opony Metzeler Roadtec Z8 Interact zdobyły tytuł najlepszej opony sportowo-turystycznej. Pokonały pięć innych modeli, takich jak: Pirelli Angel ST, Michelin Pilot Road 3, Bridgestone BT023, Continental Road Attack 2, Dunlop Roadsmart 2.

 

metzeler roadtec z8 interact - test opon motocyklowych

Podsumowanie:

Opony są rewelacyjne. Nigdy wcześniej nie jeździłem na oponach firmy Metzeler, ale jestem naprawdę pod wrażeniem, bo trzymają podobnie do moich poprzednich opon sportowych Michelin Pilot Power 2CT. Napewno następne opony sportowo-turystyczne jakie założe do motocykla to będą właśnie Metzelery Roadtec Z8 Interact. Do codziennej jazdy są idealne, nie zdażyło mi się bym miał uślizg koła. Śmiało je mogę polecić!

 

metzeler roadtec z8 interact - test opon motocyklowych