Knox Aegis 9 Plate Plus - Test ochraniacza pleców

poniedziałek, 07 kwiecień 2014 10:14 Opublikowano w Odzież motocyklowa

knox aegis 9 plate plus testOchraniacz pleców jest bardzo ważnym elementem zabezpieczenia motocyklisty przed poważnymi urazami kręgosłupa. Powinien być obowiązkowo na wyposażeniu każdego motocyklisty, ponieważ według niezależnych badań w około 10 procentach wypadków motocyklowych, można by było uniknąć ciężkiego uszkodzenia kręgosłupa, gdyby motocyklista miał założony ochraniacz pleców.

 

 

Brytyjska firma Knox skonstruowała dla motocyklistów wysokiej jakości protektor pleców zapewniający komfort oraz bezpieczeństwo. Mieliśmy okazję przetestować ochraniacz - Knox Aegis 9 Plate Plus, który był głównie wykorzystywany do spokojnej jazdy codziennej, ale też do sportowo-turystycznych przejażdżek w weekendy.

 Ochrona/Trwałość:

Knox wyprodukował naprawdę bardzo dobrej jakości ochraniacz pleców. Nie zauważyłem na nim jakichkolwiek oznak zużycia czy wad fabrycznych. Wszystko działa i trzyma się jak powinno. Świetnie pochłania uderzenia dzięki termoplastycznej gumie, z której został wykonany. Mimo tego, iż nie zaliczyłem w nim żadnej poważnej gleby, to przez czas użytkowania czułem się bardzo bezpiecznie mając go założonego na plecach.

knox aegis 9 plate plus

Komfort:

Knox Aegis 9 Plate Plus przejechał na moich plecach około 3000 kilometrów, w tym czasie nie odczułem żadnego dyskomfortu. Świetnie dopasował się do kształtu pleców i nie ograniczał ruchów ciała. Bez problemu można założyć na niego kurtkę skórzaną lub tekstylną, nawet jazda z plecakiem nie powodowała niedogodności, dzięki niewielkiej grubości Aegisa. Dzięki regulacji za pomocą pasa biodrowego oraz szelek, możemy w mgnieniu oka dopasować go do naszego zapotrzebowania. Warto też wspomnieć o systemie wentylacji, który bardzo dobrze pełni swoją rolę w ciepłe dni.

knox aegis 9 plate plus

Podsumowanie:

Po czterech miesiącach intensywnego testowania Aegisa, mogę śmiało stwierdzić, że jest to produkt godny polecenia. Użyte do produkcji ochraniacza, najwyższej jakości materiały zapewniają maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa. Dodatkowo do Aegisa 9 Plate Plus możemy zamocować akcesoryjny ochraniacz klatki piersiowej Knox Chest Guard. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem ochraniacza pleców, to na Aegisie napewno się nie zawiedziecie. Za kwotę 519zł otrzymamy wysokiej jakości protektor pleców, który zapewni nam kompleksową ochronę kręgosłupa.

knox aegis 9 plate plus

Dane producenta:

- Zaprojektowany aby idealnie pasował do wszystkich wielkości pleców od męskich, damskich i dziecięcych.
- Cienka konstrukcja jest niewidoczna, nawet pod obcisłą sportową skórzaną kurtką.
- IPS system dla idealnego dopasowania i idealnej pozycji.
- Wykonany z termoplastycznej gumy dla najlepszego pochłaniania uderzeń nawet wielokrotnych.
- Zatwierdzony przez Certyfikat Europejski poziom drugi wg EN1621-2
- Możliwość dołączenia protectora klatki piersiowej

www.knox.com.pl

www.redline.com.pl