GoPro HD Hero2 Motorsport - sportowa kamera na motocykl

czwartek, 14 luty 2013 18:06 Opublikowano w Porady

go pro hero2 motorsportGoPro HD Hero2 Motorsport to kamera sportowa, którą możemy wykorzystać prawie w każdej sytuacji.Kamera jest bardzo lekka, gdyż waży zaledwie 94 gramy, dlatego też nie jest uciążliwa podczas noszenia jej np. na kasku. Do tego jest wstrząsoodporna i wodoodporna do 60 metrów głębokości w specjalnej obudowie.Wraz z mocowaniami, które mamy w zestawie kamerę można zamontować praktycznie w każdym miejscu na motocyklu, a gdy nie mamy możliwości zamontowania jej w jakimś miejscu z standardowymi uchwytami, GoPro oferuje nam dodatkowe uchwyty ,które możemy dokupić.

 

GoPro HD Hero2 Motorsport jest dedykowana do sportów motorowych. W komplecie mamy przyssawkę do powierzchni gładkich, mocowania samoprzylepne do powierzchni płaskich, mocowania samoprzylepne półokrągłe, element montażowy - obrotowy w 3 płaszczyznach.

GoPro nie ma wbudowanego wyświetlacza, ale gdy chcemy pooglądać zdjęcia w trakcie przerwy np. jazdy motocyklem, mamy możliwość dokupienia LCD BacPac, który jest podłączany do kamery i wtedy mamy możliwość wyświetlenia zdjęcia.Kamera jest obsługiwana za pomocą dwóch przycisków.Na początku możemy mieć problemy z obsługą kamery, ale po kilku próbach, GoPro jest prosta w obłudze.

 

gopro hero2 motorsport na motocykl

 

Nagrywanie filmów możliwe jest w rozdzielczościach:

  • 1080p: 1920x1080 przy 30 klatkach/sekundę
  • 960p: 1280x960 przy 48 klatkach i 30 klatkach/sekundę
  • 720p: 1280x720 przy 60 klatkach i 30 klatkach/sekundę
  • WVGA: 848x480 przy 120 klatkach i 60 klatkach/sekundę

 

Obiektyw ma bardzo szeroki kąt widzenia typu fish eye, dlatego też rejestruje wszystko co widzimy.Kąt widzenia w zależności od ustawień wynosi od 90 stopni do 170 stopni. Im mniejszą rozdzielczość ustawimy tym więcej klatek na sekundę możemy nagrać, możemy to potem wykorzystać do efektu zwolnionego tempa. Zaletą kamery jest szybkie dopasowanie się do aktualnych zmian oświetlenia.


Zdjęcia:

GoPro HD Hero2 wykonuje zdjęcia z rozdzielczością 11mpx, 8mpx, 5mpx.Mamy możliwość wykonania zdjęć seryjnych z prędkością 10 klatek na sekundę w rozdzielczości 11 megapikseli. Jakość zdjęć jest imponująca, obraz jest wyraźny i szeroko-kątny.

Do upamiętnia motocyklowych podróży czy ekstremalnych jazd motocyklem, GoPro HD Hero2 spełnia swoje zadanie znakomicie.Inne tańsze konkurencyjne kamery nagrywające w HD, znacznie odbiegają jakością od GoPro HD Hero2, obraz w nich jest niewyrazisty.

 

kamera gopro hero2 test

 

 Wraz z bezpłatnym programem GoPro CineForm Studio, mamy możliwość zmontowania filmu z materiałów, które właśnie nią nagraliśmy.

Kamerę możemy zamocować na kasku, na baku motocykla, na zadupku nagrywając jazdę od tyłu, na kierownicy i w wielu innych miejscach według pomysłu.

Czas pracy na pełnej beterii Lion o pojemności 1100mAh to od 4 do 6 godzin zależnie od wybranej rodzielczości.

Cena nowej kamery GoPro HD Hero2 Motorsport to około 1200zł, zaś na portalach ogłoszeniowych możemy znaleźć używane egzemplarze w okolicach 800zł.

Już niebawem kilka filmów z tej właśnie kamery znajdzicie w dziale multimiedia.