Motocykl dla kobiety

środa, 01 maj 2013 10:43 Opublikowano w Porady

kobieta na motocykluWiększość kobiet wymaga od motocykla aby był lekki, łatwy w prowadzeniu oraz miał nisko umieszczone siedzenie. Jeszcze kilka dobrych lat temu, widok kobiety na motocyklu był rzadkością. Obecnie wzrasta liczba motocyklistek w Polsce, dlatego też coraz więcej osób "płci pięknej" poszukuje motocykla dla siebie i stawia specjalne oczekiwania wobec niego.

 

 

 

 Kobieta powinna wybrać taki motocykl, na jakim się dobrze czuje, więc jeśli jest osobą niską, powinna dobrać motocykl do swojego wzrostu. Poniżej znajdziecie najczęściej wybierane motocykle przez kobiety. Są to bardzo popularne motocykle dla początkujących i zaawansowanych motocyklistów.

 

1. Suzuki SV 650

Motocykl, który praktycznie wszędzie się sprawdza (uniwersalny). Jest dosyć lekki (189kg) i łatwy w prowadzeniu. Dwucylindrowy silnik V-twin o pojemności 650cm3 generuje moc maksymalną 72KM, która jest wystarczająca aby sprawnie się poruszać w mieście i poza nim. Na akcesoryjnym wydechu bardzo pięknie brzmi. W 2003 roku SV'łka została zmodernizowana, m.in. dostała wtrysk paliwa. SV ukazał się w dwóch wersjach S (owiewkach) oraz N (naked). Wersja S ma bardziej sportową pozycję, natomiast N wyprostowaną. Bardzo popularny w Polsce.

 

suzuki sv 650 motocykl dla kobiety

 

 

 2. Kawasaki ER 6

Kolejna ciekawa propozycja nie tylko dla początkujących. Jest bardzo łatwy w prowadzeniu i mega wygodny. W trasy nadaje się idealnie, chociaż na mieście też się bardzo dobrze sprawdza dzięki swojej niskiej masie. Wygląda bardzo agresywnie i taki jest. Dwucylindrowy, rzędowy silnik o mocy 72KM dość dobrze się zbiera już od najniższych obrotów. Produkowany jest od 2005 roku.

 

Kawasaki ER 6N motocykl dla kobiety

 

 3. Yamaha XJ6 Diversion

Produkowany od 2009 roku. Czterocylindrowy silnik o mocy maksymalnej 78KM jest wystarczający do turystycznej i sportowej jazdy. Masa XJ to 211 kilogramów. Pozycja za sterami jest bardzo wygodna. Smukła sylwetka motocykla sprawia że, łatwo idzie się przeciskać w miejskiej dżungli. Występuje w owiewkach oraz w wersji naked (golas).

 

Yamaha xj6n motocykl dla kobiety

 

 

4. Honda CB600F Hornet

Najbardziej uniwersalny motocykl, który świetnie się sprawdza  nie tylko w mieście. Radzi sobie na torze oraz w szybszej turystyce. Ma niezniszczalny, kultowy silnik jak na hondę przystało. czterocylindrowy, rzędowy silnik generuje moc 102KM. Waga 207 kg nie powinna sprawiać problemu, nawet podczas jazdy po zatłoczonym mieście. Szczególnie polecany dla bardziej zaawansowanych motocyklistek.

 

honda hornet 600 motocykl dla kobiety

 

 5. Yamaha Virago 535

Cruiser produkowany od 1987 roku. Napędzany jest wałem kardana. Przygotowany do jazdy waży zaledwie 197kg. Dwucylindrowy, widlasty silnik generuje moc 44KM przy 7500obr/min. Świetny motocykl do nauki jazdy. Jest ulubionym cruiserem kobiet.

 

yamaha virago 535

 

 

To tylko część motocykli proponowanych dla początkujących oraz zaawansowanych motocyklistek.