Motocykle zarejestrowane na motorower - mówimy NIE!

piątek, 24 maj 2013 08:56 Opublikowano w Prawo motocyklowe

honda nsr125

W polsce dość często występuje zjawisko motocykla zarejestrowanego na motorower.Najbardziej winni tej sytuacji są rzeczoznawcy oraz stacje kontroli pojazdów ,którzy nie powinni dopuścić takich pojazdów do rejestracji na motorower. Nie raz spotkałem się ze zjawiskiem , młodych chłopaków  uczęszczających do gimnazjum , którzy dopiero co zdali kartę motorowerową i przyjeżdżają do szkoły 30 konnymi motocyklami zarejestrowanymi na motorower ,osiągającymi prędkość maksymalną około 160km/h. A takich właśnie motocykli na "lewo" w polsce jest sporo. Na allegro aktualnie znalazłem pod hasłem 125/50 około 80 motocykli zarejestrowanych na motorower.

 

 

 

Osoby, które dopuszczają takie motocykle do rejestracji na motorower są bezmyślne, gdyż normalnie myślący człowiek nie pozwoliłby aby 13-letnie dziecko jeździło sportowym motocyklem osiągającym prędkość maksymalną 120-150km/h, dopuszczając taki "motorower" do ruchu kieruje nastolatka na śmierć lub poważny uszczerbek na zdrowiu. Ale w takich sytuacjach są także winni rodzice, którzy kupują dziecku taką "zabawkę" , nie zdając sobie sprawy z możliwości takiego "motoroweru". Policja w naszym kraju chodź jest świadoma tego typu sytuacji, nie zwraca zbytnio uwagi na to.

Popularne "motocykle na motorowery":


Najbardziej popularne właśnie takie "szybkie motorowery" to Honda NSR125 , Aprilia RS 125, Honda CBR125.

Rozmowa z handlarzem:

 

Podczas rozmowy z handlarzem ,który sprowadza motocykle o pojemności 125cm3 i rejestruje na motorower a następnie sprzedaje , dowiedzieliśmy się że "na te" właśnie motorowery jest bardzo duże wzięcie. Nie ma żadnej trudności z rejestracją motocykla na motorower, gdyż jak sam mówi ma znajomości "tu i tam".

A co gdy spowodujemy wypadek?

 


Jeżeli kierowca takiego "motoroweru" spowodowuje wypadek - nawet nie z własnej winy ponosi pełne konsekwencje prawne i finansowe.

Zakup motoroweru:

 


Gdy chcemy nabyć motorower i jeździć w zupełności legalnie powinniśmy tego typu "motocykli" unikać z daleka. W przypadku podejrzenia niezgodności motoroweru, powinniśmy takie przypadki zgłaszać organom ścigania.

Internet:

 

Wędrując po internecie natrafiliśmy na ogłoszenie: suzuki GSX-R 750 zarejestrowane na motorower. Jak widać w polsce nie brakuje absurdów.
Motocykl sportowy o mocy 148KM na kartę motorowerową? Nie ma problemu ,wystarczy poszukać a znajdziemy na polskich portalach ogłoszeniowych. Jak widać głupota nie zna granic.

 

gsxr na motorower

 

 

Aprilia rs 125 zarejestrowana na motorower:

aprilia rs 125 na motorower

 

 

Honda NSR 125 zarejestrowana na motorower

 

honda nsr 125 na motorower

 

 

Yamaha TZR 125 zarejestrowana na motorower:

Yamaha tzr 125 na motorower