Porady dla motocyklistów, obsługa motocykli, przygotowanie motocykli

Porady

Drukuj

Top 5 - Używane motocykle Supermoto 125

ZORDON włącz .

Czytaj więcej...

Tym razem przedstawiamy wam listę najpopularniejszych supermoto o pojemności 125cm3. Dlatego że wzrosło zainteresowanie motocyklami pojemności 125cm3 postanowiliśmy przedstawić wam najważniejsze informacje poszczególnych motocykli Supermoto znajdujących się poniżej.Przy obecnych cenach paliwa właśnie tego rodzaju motocykle są idealne aby tanio i szybko przemieszczać się po miejskim gąszczu. Dojazd do pracy a może weekendowe szaleństwo? Supermoto napewno dostarczy wam wiele frajdy z jazdy.

 

Drukuj

Prawo jazdy na motocykl 2013

Administrator włącz .

Czytaj więcej...

Dotychczasowo egzamin na kat.A zdawało się na motocyklu pojemności 250. Od 19 stycznia ulega to zmianie, nowe rozporządzenie zawiera dane na jakich motocyklach można zdawać egzamin na poszczególną kategorię. Oznacza to wielkie zmiany dla ośrodków szkolenia kierowców jak i wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Dla każdej kategorii prawa jazdy są wyznaczone takie dane jak pojemność i moc motocykla, świadczy to o tym że każdą kategorię będziemy zdawać na innym motocyklu, przystosowanym właśnie do niej.

Drukuj

Dlaczego warto ubierać odzież ochronną na motocykl?

ZORDON włącz .

Czytaj więcej...

Zwykły szlif na motocyklu może przytrafić się każdemu. Dlatego warto ubierać się w odzież motocyklową podczas każdej jazdy motocyklem. Nawet jeśliby miałby to być wypad do sklepu po bułki.W lecie wiele osób rezygnuje z korzystania z kombinezonu skórzanego lub tekstylnego bo jest "gorąco" w nim i nie komfortowo, dlatego wybierają zestaw t-shirt, krótkie spodenki i buty sportowe. Wiele osób ,które tak właśnie jeździło , zmieniło zdanie dopiero po szlifie. Bliskie spotkanie z asfaltem bez odzieży ochronnej wbiło nim się mocno w pamięć.

 

Drukuj

Jak przygotować motocykl do zimy?

ZORDON włącz .

Czytaj więcej...

Jak zwykle po sezonie motocyklowym nadchodzi zima podczas ,której nasze rumaki zapadają w sen zimowy.My wtedy czekamy z niecierpliwością na kolejny sezon i powoli przygotowujemy się do niego.Ale wraz z odstawieniem swojego motocykla do garażu na "zimę" powinniśmy zadbać o niego aby w kolejnym sezonie był bezawaryjny i sprawiał tyle radości co w poprzednim. Poniżej zaprezentujemy wam kilka porad dotyczących prawidłowego przygotowania motocykla do zimowej przerwy.

Drukuj

7 wskazówek - Blokady w skuterach

Administrator włącz .

Czytaj więcej...

Czasami osiągi naszego skutera stają się nudne i szukamy sposobu aby je trochę "zwiększyć". Nie jest to takie trudne jak nam się wydaje , a tym zabiegiem możemy zyskać na  prędkości maksymalnej , jak i przyspieszeniu.Skuter najczęściej posiada blokady w tłumiku oraz w przekładni pomiędzy wariatorem , a przeciw talerzem. Jednak nie powinniśmy dokonywać takich zabiegów, gdyż skuter nie jest przystosowany do rozwijania większych prędkości.W poniższej części naszego artykułu znajdziecie 7 wskazówek na temat znajdowania się blokad w skuterze.

Drukuj

Prawo jazdy kat. AM zastąpi tradycyjną kartę motorowerową

Administrator włącz .

Czytaj więcej...

Prawo jazdy kategorii AM ma wejść w życie z początkiem 2013 roku i zastąpić dotychczasową tradycyjną kartę motorowerową. Ubiegać się o nią będą mogły osoby powyżej 14 roku życia. Jeśli posiadamy  kartę motorowerową przed wejściem nowych przepisów to będziemy zmuszeni w 2013 roku wymienić ją na prawo jazdy kategorii AM , za które będzie dodatkowa opłata. W przypadku gdy jesteś już osobą pełnoletnią (18lat) przed wejściem ustawy , prawo jazdy kategorii AM nie obowiązuje ciebie. Gdy posiadamy już jakąś kategorię prawa jazdy , automatycznie zezwala nam do kierowania motorowerem.