Mistrzostwa i Puchar Polski Cross Country w Górze Kalwarii

niedziela, 24 luty 2013 19:57 Opublikowano w MotoCross

otwarcie sezonu offroadowego 2013Otwarcie sezonu off-roadowego 2013 odbędzie się w Górze Kalwarii! W dniach 16-17 marca na piaszczystym poligonie odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych w formule Cross Country organizowane przez Jarper X Racing Team.Na początku września ubiegłego roku w miejscowości Mysiadło pod Warszawą, klub Jarper X Racing Team zorganizował imprezę o nazwie MotoXtreme 2.

 

Rozegrano wówczas regionalne zawody Cross Country oraz eliminację Pucharu Polski Super Enduro. Po dużym sukcesie wrześniowej imprezy czas na kolejną, która tym razem rozpocznie off-roadowy sezon 2013.


Pod banderą MotoXtreme 3 odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country oraz I i II eliminacja Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Cross Country. Takiej imprezy jeszcze nie było!


- Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania I rundy Mistrzostw Polski w Cross Country nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. - tłumaczy wiceprezez Jarper X Racing Team Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do marcowego wydarzenia.

 

otwarcie sezonu offroadowego 2013


Na teren poligonu w Górze Kalwarii przyjadą najlepsi jeźdźcy z całej Polski. Dlaczego? Okres zimowy, to czas przerwy w zmaganiach off-roadowych. Większość zawodników zimą trenuje i przygotowuje się do pierwszego startu. W tym roku, pierwszy start będzie miał miejsce w Górze Kalwarii.
- W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody w Górze Kalwarii. Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez kibiców, a sami zawodnicy podkreślali, iż trasa była na tyle ciekawa, że nasze lokalne wówczas zawody mogłyby mieć rangę Pucharu czy Mistrzostw Polski. Wtedy narodził się pomysł. - dodaje Mirosław Pleskot.
Przygotowania do marcowej imprezy ruszyły pełną parą.

Więcej informacji na stronach www.motoxtreme.pl oraz www.xracingteam.pl.

 

otwarcie sezonu offroadowego 2013 góra kalwarii