Stoner wycofuje się z MotoGP!

piątek, 18 maj 2012 10:55 Opublikowano w MotoGP

casey stoner odchodzi z motogp

Casey Stoner, mistrz świata sezonu 2011 ogłosił że z końcem sezonu 2012 kończy swoją karierę w MotoGP. Stoner podjął tą decyzję po rozmowach z rodziną i żoną , już wcześniej krążyły plotki że Casey chce odejść z MotoGP ale zawodnik mówił " Nie wierzcie w to , czego nie usłyszycie z moich ust".  Słowa "wycofania się" młodego australijczyka zszokowały świat MotoGP oraz fanów Stonera , gdyż był to bardzo dobry i utalentowany kierowca . Zapewniał że jego wycofanie się z wyścigów , nie ma nic wspólnego z narodzinami jego córeczki.

 Stoner powiedział prasie:

" Po Przemyśleniach oraz rozmowch z rodziną , podjąłem decyzję , na którą miały wpływ wydarzenia z kilku ostanich lat , że po sezonie 2012 , kończę swoją karierę w MotoGP i zajmę się innymi rzeczami. Bardzo kocham ten sport, dla którego się poświęciłem z rodziną , ale stwierdzam że ten sport się bardzo zmienił , w sposób taki że nie daje mi radości tak jak kiedyś z jego uprawiania. Wiele rzeczy i spraw mnie rozczarowało , straciłem pasję do niego i podjąłem decyzję że właśnie teraz się z neigo wycofam"


Z pewnością będzie nam brakowało Stonera w wyścigach , był to znakomity kierowca , bardzo młody (25 lat) , który naprawdę miał w sobie wielki talent.