World Supersport: Cluzel znów wygrywa

piątek, 12 październik 2012 18:13 Opublikowano w MotoGP

jules cluzel

Tegoroczny wicemistrz świata, Francuz Jules Cluzel (PTR Honda) wygrał w niedzielę wyścig ostatniej rundy motocyklowych MŚ World Supersport na torze Magny Cours we Francji. Finiszując na drugiej pozycji, Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) zapewnił sobie tytuł drugiego wicemistrza, z kolei w klasie Superbike na podium stanął Jonathan Rea (Honda World Superbike Team).Ostatnia runda MŚ World Superbike i Supersport upłynęła pod znakiem zmiennej pogody. Pierwszy wyścig klasy Superbike i zmagania kategorii Supersport odbyły się na mokrym torze.

 

 

Zaś drugi wyścig Superbike'ów na przesychającej, ale nie w pełni suchej trasie.


W Supersportach bezkonkurencyjny okazał się Jules Cluzel, przed własnymi kibicami odnosząc swoje drugie zwycięstwo z rzędu. Tuż za Francuzem finiszował Sam Lowes, zapewniając sobie jednocześnie tytuł drugiego wicemistrza świata. Dzięki świetnej jeździe dosiadających modelu CBR600RR zawodników, Honda przypieczętowała również po raz dziewiąty tytuł mistrzowski w kategorii producentów.„Wygranie domowego wyścigu bardzo mnie cieszy - powiedział Cluzel, który wywalczył wicemistrzostwo świata w swoim pierwszym sezonie w serii World Supersport. - W klasyfikacji generalnej wszystko było już jasne, więc w ostatnim wyścigu nie miałem nic do udowodnienia i mogłem się po prostu dobrze bawić. Kiedy w niedzielę spadł deszcz, nie czułem się najlepiej, ale zespół PTR Honda świetnie przygotował dla mnie motocykl."
Jules Cluzel

Honda PolandŚwietną maszyną dysponował w niedzielę również Jonathan Rea. Dosiadając Hondy CBR1000RR, Irlandczyk prowadził w pierwszym wyścigu ze sporą przewagą, ale popełnił błąd i upadł, wracając na tor i ostatecznie finiszując na trzynastej pozycji. Drugi wyścig Rea przejechał już bezbłędnie, dojeżdżając do mety na drugiej pozycji i sięgając po 29 podium w swojej karierze. Zawodnik ekipy Honda World Superbike Team ostatecznie ukończył sezon na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.„Zespół przygotował dla mnie świetny motocykl, dlatego kiedy upadłem, czułem się jak amator! - powiedział Rea, który w ostatnich tygodniach startował nie tylko w World Superbike, ale również zastępował Caseya Stonera w zespole Repsol Honda w dwóch wyścigach MotoGP. - W drugim wyścigu dałem z siebie wszystko i jestem zadowolony z ostatecznego wyniku. Cieszę się również, że za rok znów wystartuje na Hondzie w tej klasie."Podczas ostatniej rundy sezonu Honda ogłosiła również, iż za rok będzie wyłącznym dostawcą motocykli i sponsorem głównym Pucharu Europy Juniorów, który towarzyszy zmaganiom World Superbike podczas rund w Europie.Nowa maszyna, którą otrzymają nastoletni zawodnicy, zaprezentowana zostanie za kilka tygodni podczas targów EICMA w Mediolanie. Puchar Europy Juniorów to przedsionek MŚ. Nagrodą za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej są starty w Mistrzostwach Europy klasy Superstock 600.W tym roku w serii ścigało się trzech Polaków. Organizatorzy już prowadzą nabór do przyszłorocznej edycji.Wstępnej rejestracji dokonać można pod adresem: http://hondaproracing.com/europeanjuniorcup/register