Błąd
  • Expected response code 200, got 404 Error 404 (Nie znaleziono)!!1

    404. Wystąpił błąd.

    Nie udało się znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. To wszystko, co wiemy.

    If the problem persists, see the Google Workspace Status Dashboard or visit the Help Center.

Suzuki wygrywa w Oschersleben

poniedziałek, 13 sierpień 2012 20:13 Opublikowano w Wiadomości

oschersleben suzuki

Zespół Suzuki Endurance Racing Team, aktualni Mistrzowie Świata, wygrał w miniony weekend wyścig 8h Oschersleben. Zawody w Niemczech były już czwartą, przedostatnią rundą tego sezonu.SERT w składzie Anthony Delhalle, Vincent Philippe i Yukio Kagayama dominowali w Oschersleben przez cały weekend, wygrywając trening wolny oraz kwalifikacje. Już na początku wyścigu doskonałym startem popisał się Vincent Philippe i objął prowadzenie, którego zespół Suzuki nie oddał aż do końca.

 

 

W początkowej fazie wyścigu Philippe musiał odpierać ataki Katsuyuki Nakasuga z zespołu YART, ale Japończyk nie wytrzymał tempa zawodnika Suzuki i upadł na jednym z zakrętów. Z biegiem czasu przewaga SERT nad rywalami rosła i osiągnęła nawet dwa okrążenia. Dopiero druga neutralizacja wyścigu, spowodowana wypadkiem ekipy Penz13 zmniejszyła przewagę do jednego okrążenia. Ostatecznie zespół Suzuki wygrał wyścig, pokonując 313 okrążeń toru w Oschersleben, co daje dystans 1126,8 kilometra i umocnił się na prowadzeniu mistrzostw Świata. Drugie miejsce zajął zespół BMW Motorrad France, a trzecie Yamaha GMT94.

- To był perfekcyjny weekend w naszym wykonaniu. Byliśmy najlepsi w treningach wolnych, w kwalifikacjach i prowadziliśmy w wyścigu od startu do mety. Dziękuję całemu zespołowi i mam nadzieję, że w Le Mans powtórzymy ten sukces. – podsumowuje wyścig Anthony Delhalle, zawodnik SERT.

W Oschersleben, w klasie Superstock sukces odniosły też zespoły używające motocykli Suzuki. Zdobywcy Pucharu Świata z sezonu 2011 team Motor Events w składzie Guillaume Dietrich, Michael Savary i Baptiste Guittet mimo problemów ze zmianą koła na ostatnim postoju o 14 sekund pokonał 3D Endurance Kawasaki. Trzecie miejsce przypadło innemu zespołowi Suzuki- Qatar Endurance Racing Team (Anthony West, Nina Prinz, Nasser Al. Malki). Po trzech wyścigach Motor Events jest liderem klasyfikacji generalnej, a QERT zajmuje piąte miejsce i przed ostatnią rundą w Le Mans oba zespoły mają szansę na tytuł.

Michael Savary, zawodnik Motor Events, przyznaje, że wygrana nie była łatwa. „Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta do samego końca i różnica na mecie była minimalna. Mieliśmy pecha na Bol d’Or, ale od Kataru wszystko idzie już dobrze i do Le Mans jedziemy jako liderzy klasyfikacji generalnej” – mówi Savary.

Ostatnią rundą tegorocznych mistrzostw będzie legendarny wyścig 24h Le Mans, który odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia we Francji.


Wyniki 8h Oschersleben:

EWC:

1 SERT 313 okrążeń
2 BMW Motorrad France 312
3 Yamaha France GMT94 312
4 Honda TT Legends 309
5 Yamalube Folch 304


Superstock:

1 Motors Events 306
2 3D Endurance 306
3 QERT 305
4 DG Sport 303
5 AM MotoRacing 300

Klasyfikacja generalna po 8h Oschersleben:

EWC:

1 SERT 95 punktów
2 BMW Motorrad France 76
3 Honda TT Legends 76
4 Yamaha France GMT94 74
5 Bolliger 55

Superstock:

1 Motors Events 73
2 3D Endurance 69
3 PENZ13 68
4 DG Sport 66
5 QERT 60O ENDURANCE:
Swoje początki wyścigi wytrzymałościowe mają w 1922 roku, kiedy to Eugene Mauve zorganizował pierwszy wyścig Bol d’Or. W latach sześćdziesiątych rozgrywano mistrzostwa pod nazwą FIM Endurance Cup. W roku 1976 EC zmienił się w European Championship, a potem w 1980 w World Endurance Championship (Mistrzostwa Świata Endurance) i pod tą nazwą seria ta funkcjonuje do dziś. Dzięki swojemu unikalnemu formatowi kilka wyścigów z kalendarza tej kategorii stało się wręcz legendarnymi np.: 24h Le Mans, 24h de Liege (tor Spa-Francorchamps), 8h Suzuka i Bol d'Or (rozgrywane obecnie na torze Magny-Cours).

Obecnie wyścigi wchodzące w skład mistrzostw Świata mają format ośmio (Doha, Suzuka, Oschersleben) i dwudziestoczterogodzinny (Le Mans i Bol d’Or). Zespoły rywalizują w klasach EWC o Mistrzostw Świata, Superstock o Puchar Świata oraz Open bez klasyfikacji generalnej.

Pierwszy tytuł mistrzowski dla Suzuki Endurance wywalczyli Richard Hubin i Herve Moineau w 1983 roku. Obecnie można powiedzieć, że fabryka Suzuki zdominowała tę serię - zawodnicy ścigający się na motocyklach tej marki sięgali po tytuły mistrzowskie aż pięciokrotnie w latach 2005-2011 i jedenastokrotnie w całej historii. W sezonie 2011 dokonał tego zespół Suzuki Endurance Racing Team (SERT) na motocyklu Suzuki GSX-R 1000. W roku 2012 SERT reprezentują Vincent Phili
ppe, Anthony Delhalle i Yukio Kagayama.

 

źródło: suzuki-moto.pl