Kawasaki na podium Supermoto

środa, 26 wrzesień 2012 20:24 Opublikowano w Wiadomości

supermoto

W przedostatni weekend września team Świata Motocykli zakończył swoje zmagania w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w wyścigach Supermoto.Startujący w Pucharze Polski na motocyklu Kawasaki KX450F Marcin Dziawer świetnie zaprezentował się publiczności zgromadzonej na torze Walraw w Starym Kisielinie - wygrał zawody, zajmując pierwsze i drugie miejsce w kolejnych biegach.W rezultacie na koniec sezonu Marcin zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i tracąc do zwycięzcy zaledwie dwa punkty.

 

 

 

"Jestem zadowolony z wyniku" - mówi Marcin Dziawer - "ale wiadomo, że niedosyt pozostaje, zwłaszcza, że od zwycięstwa w całym cyklu dzieliły mnie tylko dwa punkty. Cały czas analizuję poprzednie rundy, na których straciłem cenne punkty. Ale w sumie nie mogę narzekać. Przez cały sezon ani razu nie zszedłem z podium i od samego początku liczyłem się w silnej przecież stawce. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim osobom, które wspierały ten projekt od samego początku, całej redakcji Świata Motocykli i oczywiście sponsorom, bez których moje starty byłyby niemożliwe".

Darek Rosik także reprezentujący barwy teamu Świata Motocykli zakończył zmagania w mistrzostwach Polski na piątym miejscu.
"Z roku na rok, jestem coraz bliżej podium" – powiedział Dariusz Rosik. – "To mnie bardzo cieszy, szczególnie że w tym roku mistrzostwa zostały zasilone szybkimi zwycięzcami zeszłorocznych klas pucharowych. Czwarte miejsce było bardzo blisko, jednak nie dałem rady świetnie jadącemu Wojtkowi Mańczakowi. Chciałem przede wszystkim podziękować swojej żonie za wyrozumiałość podczas weekendowych wyjazdów a także sponsorom (Metzeler, Serwis Pole Position)".

Mistrzostwa Polski wygrał Karol Mochocki, który poza epizodycznym romansem z motocyklem TM startował przez cały sezon na takim samym jak Marcin motocyklu - Kawasaki KX450F.

Tekst: Szymon Dziawer, zdjęcia: Łukasz Świderek


Źródło: kawasaki.pl