Kask HJC CS-R1 po 12 miesiącach (TEST)

niedziela, 18 listopad 2012 15:26 Opublikowano w Testy

hjc csr1 test

Po 12 miesiącach testu kasku HJC CS-R1 w różnych warunkach, postanowiłem napisać krótką opinię dotyczącą tego kasku. Jest to kask integralny i jest z niższej klasy produktów HJC. Wentylacja jest wysokim poziomie, CS-R1 posiada dwa regulowane wloty powietrza. Szyba kasku chodzi bardzo stabilnie , pomimo roku użytkowania. Z boku szybki mamy blokadę szyby- za jednym kliknięciem możemy zablokować szybę i się nie będzie otwierała. Wewnątrz kasku, wszystko jest na swoim miejscu , zero rozchodzenia się uszczelek czy zmęczenia materiału.

 


Wygląd:

 

W tej klasie kasków HJC otrzymujemy bardzo ładne malowania. Mój kask jest czerwono-biało-czarny , wersja FANG .Kask wygląda bardzo nowocześnie.

Waga:


Kask waży 1600 gram i nawet podczas długich podróży nie sprawia problemów. Jest bardzo solidnym kaskiem.

Wygoda:


Jeździ się w nim bardzo przyjemnie. Nie jest uciążliwy nawet przy dłuższych wypadach.Mój rozmiar L , jest idealnie dopasowany do mojej głowy i nawet przy dużych prędkościach nie "lata" po głowie. Podczas jazdy w chłodne dni , zamykamy wloty powietrza i cieszymy się jazdą.

Cena:


Jeżeli poszukujecie jakiś dobry tańszy kask to ten model napewno spełni wasze wymagania. Ja za nowy kask HJC CS-R1  ponad rok temu zapłaciłem 350zł , za tą cenę to naprawdę dobry kask.Choć jest z niższej półki cenowej, to wiele nie odbiega od tych droższych. Jest bardzo solidnie wykonany. Ja jestem zadowolony bardzo z tego kasku i mogę polecić z czystym sumieniem ten kask.