Błażusiak wygrywa drugą rundę AMA endurocross

wtorek, 12 czerwiec 2012 18:08 Opublikowano w MotoCross

endurocross taddy blazusiak

Po bardzo udanym wieczorze w Sacramento, zeszłoroczny Mistrz Ameryki Tadeusz Błażusiak stanął na najwyższym stopniu podium w Sacramento oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Ameryki 2012 (AMA Endurocross Championship 2012).Polak od początku zawodów odnotowywał znakomite czasy okrążeń. W okrążeniach kwalifikacyjnych (time laps) Błażusiak jako jedyny z sukcesem przeskakiwał przeszkodę zwaną matrix, reszta

 

 

stawki nie zdecydował się na pokonanie matrixa za pomocą potężnego skoku, co dawało Polakowi przewagę czasową i wizualną (ku uciesze licznie zgromadzonej widowni , szczelnie wypełniającej trybuny areny Power Balance Pavilion). W dalszej części zawodów po nieudanej próbie przeskoczenia matrix-a, zakończonej złamanym stawem barkowym jednego z zawodników, organizator zmienił ustawienie przeszkody co uniemożliwiło pokonywanie jej „drogą powietrzną”.

Błażusiak konsekwentnie realizował swój plan i pod koniec wieczoru stanął na najwyższym stopniu podium z przewagą ponad 10 sekund nad drugim w 12-to okrążeniowym finale Robertem Taylor-em (USA/Kawasaki) i ponad 19 sekund nad trzecim Kevinem Rookstool-em (USA/Honda).

Kolejna runda AMA Endurocross Championship odbędzie się 1-go lipca w Los Angeles, CA (Staples Center) i będzie częścią legendarnych igrzysk sportów ekstremalnych X-GAMES . Zawodów w których w 2011 roku Tadeusz Błażusiak w przebojowy sposób zdobył złoty medal zapisując się w historii X-Games jako pierwszy złoty medalista z Polski.


Wyniki drugiej rundy AMA Endurocross Championship 2012 (Sacramento, CA):
.
1. Tadeusz Błażusiak POL/KTM

2. Robert Taylor USA/Kawasaki
3. Kevin Rookstool USA/Honda


Klasyfikacja generalna Mistrzostw Ameryki 2012 (po dwóch z ośmiu rund):

1. Tadeusz Błażusiak POL/KTM 51 pkt.

2. Colton Haaker USA/Kawasaki 41 pkt.
3. Robert Taylor USA/Kawasaki 41 pkt.

 

błażusiak motocross

 

źródło: blazusiak.com     zdjęcia: endurocrosss.com