Komplet widzów i niesamowite emocje: wyścig o tytuł Mistrza Świata FMX trwa

wtorek, 25 październik 2011 16:43 Opublikowano w Wiadomości

night of the jump plakat

W sobotę, w wyprzedanej do ostatniego miejsca Arenie Riga, odbyła się ósma runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie FIM – NIGHT of the JUMPs. Od momentu kiedy najlepsi zawodnicy FMX przyjadą do Polski, dzieli nas tylko jedna runda w Czechach. Już teraz można stwierdzić, że walka o punkty w klasyfikacji generalnej nabiera ostrego tempa i atmosfera rozgrywek robi się bardzo napięta. Nieco ponad miesiąc został riderom do opracowania najlepszej strategii na dwie „polskie” rundy. To właśnie w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot mogą oni zdobyć lub stracić najwięcej w walce o Mistrzostwo.

 

 

W łotewskiej stolicy w sobotnią noc niemal wszystkie oczy zwrócone były w stronę najlepszych zawodników Freestyle Motocrossu. Bilety na jedyną rundę Mistrzostw Świata w Rydze rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, NIGHT of the JUMPs to zawody, które trzeba zobaczyć na żywo przynajmniej raz w życiu! Ci szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilety byli świadkami triumfu aktualnego lidera generalki Javiera Villegasa. Jego równy przejazd pozwolił mu utrzymać się na szczycie klasyfikacji i zwiększyć przewagę nad drugim zawodnikiem w tabeli. Drugie miejsce przypadło w udziale dwukrotnemu Mistrzowi Świata (2008, 2009) Remi’emu Bizouard. Francuz, choć nie jest w życiowej formie, potrafi oczarować stylem swoich tricków. Trzecie miejsce zajął zmagający się z bólem ramienia Josh Sheehan. Kontuzja, której Australijczyk nabawił się w lipcu w USA daje się mu jeszcze we znaki. Z tego powodu Josh nie pojechał w Rydze na 100% możliwości. Do przyjazdu do Polski ma sporo czasu, aby wrócić do pełni formy i ponownie kręcić 360-tki, czy nawet podwójne Backflipy! Pierwsza trójka klasyfikacji Mistrzowstw wygląda następująco:

Javier Villegas - 138 punktów

Remi Bizouard - 115 punktów

Jose Miralles - 112 punktów

Po piętach depczą im Josh Sheehan i Maikel Melero, obaj z wynikiem 96 punktów.

Konkurs skoku wzwyż na motocyklu wygrał Libor Podmol. Urzędujący Mistrz Świata przeskoczył nad poprzeczką ustawioną na wysokości 8,4 metra. Liczymy na to, że w Polsce Libor będzie musiał się zmierzyć z Bartkiem Ogłazą. Rekord Bartka w tej dyscyplinie to ponad 9,5 metra! Jeśli Bartek zdecyduje się na start w Highest Air mamy nadzieję, że nie da swoim kolegom szans i to on skoczy najwyżej.

Konkurs na największe „wyłamanie” motocykla w powietrzu wygrał Josh Sheehan zostawiając w przegranym polu włoskiego eksperta w tej dziedzinie Massima Bianconcini. Pomimo tego, że konkurs na najlepszy Whip jest bardzo widowiskowy, widzowie w Polsce zobaczą coś innego, coś co śmiało można nazwać najbardziej ekscytującą konkurencją rozgrywaną przy okazji Mistrzostw Świata. Nowoczesna ERGO ARENA stwarza idealne możliwości na rozegranie konkurencji otoMoto Race&Style czyli połączenia wyścigu Supercross’owego i FMX’u. – Zawodnicy będą ścigać się parami w systemie pucharowym. Zadanie stojące przed nimi nie jest łatwe: w wyścigu muszą pokonać rywala, a do tego wykonać jak najlepiej tricki, które będą oceniane przez jurorów – opisuje Marcin Świć, dyrektor serwisu motoryzacyjnego otoMoto.pl, który napędza Noc Skoków. – Ponieważ o ostatecznej wygranej zadecyduje nie tylko czas przejazdu, ale i styl wykonania tricków, to bardzo widowiskowa konkurencja!

Odliczanie do polskiej edycji trwa! Jeśli jeszcze nie macie biletów, spieszcie się aby zdobyć najlepsze miejsca i nie przeoczyć najbardziej ekscytującego wydarzenia roku! Bilety już od 69,00 zł. Organizator dla chętnych przygotował również specjalne pakiety grupowe przy zakupie powyżej 10 biletów 15% zniżki, przy zakupie powyżej 20 biletów 30% zniżki oraz pakiety VIP w cenie 415,00 zł. Wszystkie wejściówki są dostępne w sprzedaży na stronie: www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

night of the jump plakat