Shimmy-Amortyzator skrętu- wszystko na ten temat

Opublikowano w Technika jazdy Napisane przez


Amortyzator skrętu – czy warto?

Jeżeli jesteś osobą która jeździ na motocyklu trochę bardziej sportowo (choć nie jest to reguła) to albo miałeś już do czynienia z Shimmy, albo dopiero Cię to czeka. Spora część osób montuje amortyzatory skrętu by temu zapobiec, ale czy warto wydawać tyle pieniędzy w akcesoria?

Sena 20S - Test, Recenzja

wtorek, 30 sierpień 2016 19:17 Opublikowano w Testy Napisane przez


Pewnie wielu z Was nie koniecznie lata solo, a na pewno od czasu do czasu zdarzy Wam się jechać w grupie, lub z plecakiem. Na pewno znacie to uczucie, gdy podczas jazdy próbujecie ustalić między sobą dalszą drogę i oprócz tego, że pomachacie do siebie trochę rękoma to i tak nikt dalej nie wie dokąd jechać i panuje pełna dezorientacja. Jest na to całkiem niezłe rozwiązanie o którym pewnie sporo osób jeszcze nie słyszało. Interkom, bo tak nazywa się to małe urządzenie, służy przede wszystkim do komunikacji podczas jazdy i posiada wiele innych ciekawych funkcji. W nasze ręce wpadły interkomy Sena 20S, poniżej opiszę jak wyglądało użytkowanie tego urządzenia u nas, mocne i słabe strony, oraz ile jest prawdy w tym co producent deklaruje przed sprzedażą.

 

Kamera sportowa AEE MagiCam S70 [TEST]

poniedziałek, 11 sierpień 2014 10:21 Opublikowano w Porady

aee magicam s70Od przeszło dwóch miesięcy testujemy sportową kamerę akcji AEE MagiCam S70 - maleńka kamera, która sprawdza się praktycznie w każdym sporcie, a nawet podczas urlopu. My skupiliśmy się na użytkowaniu jej podczas jazdy motocyklem. Po rozpakowaniu kamery z pudełka oraz krótkim zapoznaniem z instrukcją, przymocowaliśmy mocowania znajdujące się w zestawie do kasku oraz motocykla. Do zamontowania kamery na kierownicy motocykla użyliśmy specjalnego mocowania do rurek, natomiast do kasku wykorzystaliśmy samoprzylepne mocowania do powierzchni zaokrąglonych.

Knox Aegis 9 Plate Plus - Test ochraniacza pleców

poniedziałek, 07 kwiecień 2014 10:14 Opublikowano w Odzież motocyklowa

knox aegis 9 plate plus testOchraniacz pleców jest bardzo ważnym elementem zabezpieczenia motocyklisty przed poważnymi urazami kręgosłupa. Powinien być obowiązkowo na wyposażeniu każdego motocyklisty, ponieważ według niezależnych badań w około 10 procentach wypadków motocyklowych, można by było uniknąć ciężkiego uszkodzenia kręgosłupa, gdyby motocyklista miał założony ochraniacz pleców.

MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty

środa, 05 marzec 2014 12:55 Opublikowano w Wyprawy

Wiktor Kammer - MotovBlog 2014Od lipca na antenie TVP Kraków oraz w Internecie gościć będzie nowy program podróżniczy, który poświęcony będzie wyprawie motocyklowej przez Polskę i Europę. Program będzie realizowany w trakcie 25 dniowej wyprawy motocyklowej Wiktora W. Kammera, który chce pokonać w tym czasie ponad 11 tysięcy kilometrów i odwiedzić 15 państw Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Albania, Czarnogóra, Chorwacja, Węgry, Austria, Czechy, Włochy, Francja, Szwajcaria, Niemcy.