Husqvarna rekomenduje Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 do swoich motocykli

sobota, 10 marzec 2012 16:46 Opublikowano w Wiadomości

husqvarna

Husqvarna przedłużyła umowę z marką Castrol do 2014 roku. W ramach współpracy każdy nowy motocykl tego szwedzkiego producenta będzie fabrycznie zalewany olejem Castrol.Nowa umowa to kontynuacja trwającej od 2009 roku współpracy. Firmy wspólnie opracowują nowoczesne rozwiązania i udoskonalają środki smarne. Partnerstwo obejmuje także wyścigi motocyklowe i off-road, w tym Enduro, Motocross czy Supermotard – oficjalne zespoły Husqvarny korzystają wyłącznie z olejów marki Castrol.

 

 

Doświadczenia zdobyte na torach wyścigowych są przez obie firmy wykorzystywane przy projektowaniu nowych produktów.

„Dzięki temu porozumieniu wszyscy fani Husqvarny mogą mieć pewność, że nowe motocykle tej marki są zalane olejem wysokiej jakości, który zapewni najlepsze osiągi” – mówi Kamila Spyrka-Łękowska z działu marketingu Castrol. „Produktem rekomendowanym do Husqvarny jest Castrol Power 1 Racing 4T 10W 50. Warto o tym pamiętać również przy wymianie oleju, ponieważ jego wybór, bez odpowiedniej wiedzy na temat norm, specyfikacji czy lepkości może być trudny” – dodaje.

Husqvarna, należąca do BMW Group, została założona w Szwecji na początku XX wieku i jest jednym z wiodących producentów motocykli, obecnym w ponad 40 krajach na świecie. Rocznie produkuje około 10 000 jednośladów. Firma cieszy się też ugruntowaną pozycją w wyścigach motocyklowych i ponad 100 letnim doświadczeniem w wyścigach off-road. W latach 2010 i 2011 kierowcy Husqvarny, stosując oleje Castrol, wygrali cykl World Enduro Championship. Najważniejsze atuty firmy Husqvarna – doskonałość techniczna i innowacyjność – idealnie pasują także do marki Castrol. W Polsce importerem motocykli Husqvarna jest firma Mleczek z Myślenic.

Motocykle Husqvarny to nie jedyne jednoślady, do których rekomendowane są produkty Castrol Power 1. W 2010 firma  podjęła także współpracę z brytyjskim producentem motocykli – firmą Triumph i jest wyłącznym dostawcą środków smarnych do pojazdów tej marki.

Castrol od wielu lat współpracuje z najlepszymi markami samochodowymi i motocyklowymi. W barwach Castrol Power 1 jeżdżą zespoły motocyklowe: Honda WSBK Team, BMW WSBK Team, a także San Carlo Honda Gresini Team.

 

husqvarna castrol

 

 

husqvarna castrol