Jaki wybrać swój pierwszy motocykl ? Lista motocykli

czwartek, 24 marzec 2011 19:44 Opublikowano w Pierwsze kroki

wypadek motocyklowy

Napewno wielu z was dokonało lub dokonuje wyboru swojego pierwszego motocykla , najważniejszą rolę w tym wszystkim grają jak zawsze pieniądze. Wielu osób myśli że po zdaniu egzaminu na kat . A ( przed którym uczyli się na Yamaha YBR 250) posiadają doświadczenie i marzą o kupnie litrowej maszyny. Do mądrych pomysłów takie rzeczy nie należą , gdyż wiele osób właśnie bez "doświadczenia" wybiera motocykle typu Yamaha R1 czy Yamaha R6 , które często kończą się złym finałem. Zaproponuje wam kilka modeli motocyklów , które świetnie nadają się na pierwszy poważny sprzęt.

 

 

 

Jeśli w przeszłości jezdziliśmy komarkami i skuterami lub jakimiś większymi sprzętami , a po zdaniu egzaminu na kat. A i wyjeżdżeniu 20 godzin praktycznych na Yamaszce YBR 250 lub Hondzie CBF 250 , nie chcemy wsiadać na 250cm3 tylko przeskoczyć na trochę większy motocykl , doradzam bardzo jakieś motocykle z klasy 500cm3 lub jakieś słabsze 600 - tki takie do 70 KM , odradzam 100 konne motocykle gdyż mogą być zbytnio narwane i trudno dla początkującego do opanowania , co może przełożyć się na glebę . Przedstawię wam kilka używanych dobrych motocykli w przyzwoitej cenie , oczywiście jak kogoś stać na nowy motocykl np. XJ 6 to polecam bardzo do kupna , jeśli nie stać kogoś to proszę spoglądnąć na listę przedstawioną poniżej.

 

 

Oto kilka dobrych pomysłów na swój pierwszy motocykl:

 

 

suzuki gs 5001.SUZUKI GS 500 (4000-5000zł) - Bardzo popularny motocykl w klasie pojemnościowej 500cm3 . Silnik dwucylindrowy , rzędowy o mocy maksymalnej 50 KM świetnie sobie radzi na drodze i może nawet zaskoczyć swoimi osiągami. Charakterystyczne dla tego motocykla to mała awaryjność i małe spalanie.Gs 500 to bardzo tani motocykl już dostępny nawet od 3500zł za zdrowy w miarę egzemplarz a części zamiennych w internecie można do niego znależć sporo , które stosunkowo nie są drogie.

 

 

 

 

2. Honda CB 500 (6000-7000zł) - Bardzo trwały motocykl , jak cenią go sobie go użytkownicy . Małe spalanie i bezawaryjność to główna cecha motocykla . Dwucylindrowy Honda CB 500silnik świetnie sobie radzi w każdych warunkach. Dosyć często jest wybierana przez stunterów do akrobacji , gdyż cenią sobie jego niezawodność w każdych warunkach.Skrzynia biegów nie należy do tych najcichszych ,trzeba na nią zwrócić więcej uwagi. Zawieszenie jest klasyczne ,dobrze wybiera dziury i nierówności na drodze. Hamulce są dość dobre ,wielu użytkowników montuje linki w stalowym oplocie i po tym zabiegu Honda zaczyna naprawdę dobrze hamować .

 

 

 

 

 

Kawasaki ER 53. Kawasaki ER 5 ( 5000-7000zł) - To spokojny , dwucylindrowy motocykl idealny na miasto jak i na wypad poza nie. Spalanie przy spokojnej jezdzie wynosi około 5 litrów. Skrzynia 6 biegowa spisuje się dobrze , biegi wchodzą łatwo nie wyskakują i nie ma żadnych problemów z nią. Koszty w takim motocyklu są niższe niż w czterocylindrowcach . Waga 190 Kg nie powinna sprawiać problemów nawet dla niższych kierowców.

 

 

 

 

 

4.Kawasaki GPZ 500 ( 5000zł) - Popularny sportowy motocykl ze stajni kawasaki , jak na 500cm3 motocykl jest bardzo mocny i zwinny , radzi sobie w każdych Kawasaki GPZ 500warunkach. Motocykli jest na aukcjach bardzo dużo i w różnych cenach . W przystępnej cenie możemy już wyrwać jakąś kawę , która może jeszcze długo bezawaryjnie pochodzić w naszych rękach. Spalanie Gpz jest na poziomie 5 litrów przy spokojnej jezdzie. Części do tego motocykla jest bardzo wiele dostępnych.

 

 

 

 

 

 

Yamaha XJ 6005. Yamaha XJ 600 (4500 - 6000zł) - Turystyczna 600-tka , bardzo łatwa w prowadzeniu i obsłudze. Motocykle te są znane z dużych przebiegów , które dla tych motocykli są niczym. Silnik 4 cylindrowy , rzędowy o mocy maksymalnej 61 KM dynamicznie rozpędza motocykl do setki w 5 sekund i maksymalnie może go rozpędzić do 180 km/h . Właśnie ten motocykl jest idealny dla początkujących motocyklistów , którzy chcą zacząć swoją motocyklową przygodę. Xj świetnie nadaje się do turystyki , ten motocykl został do tego stworzony. Są dostępne 2 rodzaje tych motocykli w owiewkach S i w nakedzie N.