Knox Handroid - Test rękawic motocyklowych

środa, 05 marzec 2014 11:01 Opublikowano w Odzież motocyklowa

Knox Handroid testRękawice motocyklowe odgrywają bardzo ważną rolę w życiu motocyklisty, chronią nie tylko przed wiatrem i zimnem, ale głównie przed poważnymi urazami dłoni. Brytyjska marka Knox wywołała niemałe zamieszanie wprowadzając na rynek kultowe rękawice Handroid, wzbudzając u innych zaciekawienie futurystyczną budową oraz zaawansowaną technologią, jaką konkurencja mogła tylko pozazdrościć. O wysokiej jakości Handroid'ów przekonaliśmy się sami w naszym ponad 4 - miesięcznym teście.

 

System zapinania BOA:

Regulacja zapięcia mankietu w systemie BOA pozwala na szybkie zakładanie i zdejmowanie rękawicy. Knox zastosował tego typu rozwiązanie, ponieważ wiele osób skarżyło się na rozpinanie tradycyjnego rzepu w czasie jazdy. System BOA rozwiązał ten problem skutecznie. Jest łatwy w obsłudze i nie sprawia problemów podczas regulacji w założonych rękawicach.

knox handroid test rękawic motocyklowych

Ochrona/Bezpieczeństwo:

Knox Handroid posiada tzw. egzoszkielet, który chroni wszystkie palce dłoni. Są to elastyczne ochraniacze, które poruszają się wraz z ruchem palców. Za ochronę kostek dłoni odpowiada plastikowy panel SPS z spoilerem. W wewnętrznej części rękawicy wykonanej ze skóry z kangura zastosowane są slidery, które mają zapobiegać łamaniu się nadgarstka podczas upadku. Rękawice są solidne i wykonane z bardzo odpornej na ścieranie skóry.

knox handroid test rękawic motocyklowych

Komfort:

W rękawicach Handroid przejechałem około 3000 kilometrów. Już na samym początku świetnie dopasowały się do dłoni i nie uciskały w miejscach szwów wewnętrznych. Ochraniacze zostały tak zaprojektowane i umieszczone, aby nie utrudniały ruchów dłonią i palcami. Wewnętrzna część rękawicy wykonana z cienkiej skóry kangurzej zapewnia rewelacyjny chwyt, a nakładka silikonowa poprawia przyczepność dłoni do manetki. Slidery zastosowane na wewnętrznej stronie również nie utrudniają chwytu manetki, sprzęgła czy hamulca. Operowanie przyciskami konsoli czy manetką gazu jest naprawdę rewelacyjne i nie sprawia żadnych ograniczeń związanych z wyczuciem. Szeroki zakres regulacji mankietu dzięki zastosowanemu systemu zapinania BOA pozwala bezproblemowo nasunąć rękawicę na kurtkę, a następnie ją zapiąć. Spora liczba otworów wentylacyjnych zapewnia komfort podróżowania przy temperaturach sięgających ponad 30 stopni celsjusza. Jednak przy temperaturze poniżej 10°C możemy odczuć dokuczliwy i nasilający się chłód.

knox handroid test rękawic motocyklowych

Podsumowanie:

Rękawice były głównie używane do jazdy codziennej. Po przejechaniu ponad 3000 kilometrów w różnych warunkach atmosferycznych nie widać najmniejszych oznak jakichkolwiek wad. Knox użył do produkcji Handroidów bardzo dobrej jakości materiałów, zapewniając wysoki komfort i bezpieczeństwo. Rękawice są "uniwersalne", ponieważ dobrze spełniają swoją rolę podczas jazdy codziennej, ale jeszcze lepiej sprawdzają się na torze. Z czystym sumieniem możemy polecić je każdemu, gdyż jest to naprawdę dopracowany produkt. Koszt najbardziej zaawansowanych technologicznie i spełniających rygorystyczne wymagania rękawic Knox Handroid wynosi 945 zł.

knox handroid test rękawic motocyklowych

 

Dane producenta:

• Knox metapod protektor śródręcza
• Knox Sportowy system SPS z dodatkowym panelem
• Slider nadgarstka Knox
• System zapinania Knox Boa
• Skóra Kangaroo na wewnętrznej części
• Nakładka silikonowa poprawiająca przyczepność do manetki.
• Najwyższej jakości skóra.
• Najwyższej jakości komfort i dopasowanie
• Certyfikat Full CE

www.knox.com.pl

www.redline.com.pl